Babskim okiem

Wpisy otagowane „slam”

 • środa, 27 lutego 2013
  • Asha 205 - dostęp do internetu

    

   Drogi Użytkowniku Nokii Asha 205,

   Pamiętaj, że telefon ten jak zresztą wiele innych z dolnej półki cenowej nie został wyposażony w cudowne Wi-Fi. Oznacza to potrzebę zakupienia u swojego operatora odpowiedniego pakietu internetowego. Inaczej popłyniesz na kasę.

   Jakie fajne funkcje sprzyjające rozrywce posiada Nokia Asha 206 ?
    

   1. Dostęp do Facebooka

   Po pierwsze telefon został wyposażony w specjalny klawisz funkcyjny i to chyba jest najwygodniejsze rozwiązanie, chociaż jak widać na zdjęciu do facebooka można również wejść z ekranu głównego. Wystarczy zalogować się w serwisie i już jesteś na bieżąco. 
    

    

   Jak widać na załączonym zdjęciu można sobie swobodnie zarządzać swoim kontem, czyli zamieszczać aktualizacje, wykorzystywać komunikator, publikować zdjęcia oraz oglądać fotografie znajomych.

   2. Dostęp do poczty eleketronicznej 


   3. eBuddy

   to aplikacja dzięki której w jedno miejsce przychodzą wszystkie wiadomości pochodzące z różnych komunikatorów, z których korzystasz. Powiadomienia o aktualizacjach wyświetlane są na ekranie głównym.
    

    

   4. Slam - darmowe wysyłanie zdjęć i video

   Informacje na ten temat znajdziesz tutaj w artykule z dnia 7 lutego.

   5. Przeglądarka Nokia Xpress Browser - wersja 2.2.0.0.34.

   Umożliwia dostęp do internetu dzięki usłudze transmisji danych. Szukanie strony odbywa się za pośrednictwem serwera Nokii, który odbierając stronę z docelowej witryny przekształca ją i optymalizuje pod kątem naszego telefonu - kompresuje dane i wysyła do nas odpowiedź. Taki zabieg wpływa na zmniejszenie transferu ilości danych i szybkość przeglądania!

   Przy okazji tego tematu warto wspomnieć, że Asha 205 (internet/opcje) posiada fajna funkcję zapisywania na karcie pamięci ściągniętych danych oraz możliwość wyczyszczenia naszego telefonu z plików cookie, czy historii przeglądanych stron.


   5. Nokia Nearby

   To aplikacja, dzięki której na mapie możliwe jest zlokalizowanie znajdujących się wokół Ciebie obiektów typu - restauracja, bankomaty, hotele, kluby, sklepy itp. 


   Niestety nie udało mi się otworzyć i przetestować aplikacji na moim telefonie. Myślę jednak, że wkrótce uzupełnię informacje.


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Asha 205 - dostęp do internetu”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   foniarnia
   Czas publikacji:
   środa, 27 lutego 2013 22:48
 • czwartek, 07 lutego 2013
  • Slam - nowa bezpłatna technologia dzielenia się multimediami

    

   Przyglądając się nowościom Nokii odnoszę wrażenie, że nowe modele pojawiają się na rynku w komplecie z jakąś nową technologią - wcześniej ładowania Qi, a teraz Slam. 
    

    


   A więc co to jest Slam i z czym to się je?

    

   Slam to bezpłatny, szybki sposób przesyłania/ udostępniania plików multimedialnych np. zdjęć z telefonu komórkowego z wbudowaną technologią Slam na inny znajdujący się blisko telefon komórkowy wyposażony jedynie w Bluetootha lub Slam oczywiście. 


   Czym się różni Slam od Bluetootha?


   Dokopałam się do wypowiedzi autorów. Właściwie to ulepszony Bluetooth. Przesyłanie danych trwa szybciej i nie wymaga wcześniejszego powiązania obu urządzeń, ale oba telefony muszą mieć włączonego Bluetootha, a Asha 205 nie może być ukryta.

    

   Jak to się robi?

    

   Szybko, właściwie w  3 krokach.

   1. Wybierasz zdjęcie z galerii lub wybrane video.

   2. Wybierasz z menu opcji pliku/ wyślij wiadomość / przez Nokia Slam.

    


   3. Musisz już być ze swoim telefonem bardzo blisko w zasięgu telefonu osoby, której chcesz udostępnić plik. Jeśli ma włączony Bluetooth lub posiada aktywny Slam to na ekranie pojawi się komunikat jak poniżej. Druga osoba musi jedynie odebrać dane.
    

    


   Które telefony Nokia mają wbudowany Slam? 

   Na dzisiaj Nokia Asha 205 i Nokia 206, którym poświęcę następne artykuły.

    


   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   foniarnia
   Czas publikacji:
   czwartek, 07 lutego 2013 17:47

Wyszukiwarka

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny