Babskim okiem

Wpis

sobota, 11 sierpnia 2012

Dominikana - sieć komórkowa

 

To prawda, że podróże kształcą.  Oprócz zdjęć i cudownych wspomnień przywiozłam z wakacji garść informacji na temat telefonii komórkowej na Dominikanie. Wszystko dla potwierdzenia napisanych wcześniej artykułów na temat rozmów na granicą.

 

 

Powyżej boska plaża na półwyspie Samana. Jak już wielokrotnie pisałam posiadam telefon w Plusie. I będąc na tej plaży leżącej na terenie Parku Narodowego oraz zwiedzając generalnie pd-wsch część Dominikany bez problemu korzystałam z roamingu.

Na Dominikanie jest 3 operatorów telefonii komórkowej. Są oni właścicielami marek: Claro GSM (GSM 850/1900, 3G850), Orange (GSM 900/1800/1900) i VIVA (GSM 1900). Wszyscy operatorzy z Polski mają podpisane umowy roamingowe z Orange Dominicana.


                                     

 

 

Celowo podałam częstotliwości działania sieci na wypadek gdybyś chciała skorzystać z oferty prepaid na miejscu. To ważne, ponieważ Twój telefon musi pracować na podanych częstotliwościach.

Karty prepaid są dostępne w autoryzowanych punktach sprzedaży - np. centrach handlowych, zwykle niedaleko oddalonych o hoteli, czy np. na lotnisku.

W miastach i przy drogach rzuciły mi się w oczy megaboardy 2 firm Orange i Claro. Poniżej dominikański punkt sprzedaży sieci Orange:). Przyznacie,że widok z zewnątrz dosyć egzotyczny, za to wnętrze znajomo zwizualizowane.

 

 

 

 

Jeśli posiadasz telefon bez simlocka, pracujący na podanej wyżej częstotliwości proponuję zakup karty prepaid w sieci Orange. Dla osoby nie znającej hiszpańskiego, przynajmniej marka operatora brzmi znajomo...

Karta tego typu nosi nazwę Orange Card. Koszt zakupu to 100 DOP, czyli jakieś 9 PLN. Minuta połączenia (rozmowy międzynarodowej) do Polski kosztuje 10,50 DOP (około 0,95 PLN), a sms-a 3 DOP. Kartę można doładować tak jak u nas, np. kupując kupon lub np. przez stronę internetową - popatrz tutaj. W zależności od kwoty doładowania karty mają swój termin ważności, od 3 do 90 dni i wliczone minutowe bonusy. Płaci się za każdą sekundę połączenia.

Dla porównania minuta rozmowy w roamingu z Dominikany do Polski w Plusie kosztuje prawie 7 PLN, wysłanie sms ok. 1,50. No i nie ponosisz części kosztów za połączenia przychodzące, jak w przypadku roamingu.

Gdzieś przeczytałam, że przy zakupie karty SIM trzeba wylegitymować się paszportem, ale niestety nie wiem czy to prawda.

Zasięg sieci Orange na Dominikanie możesz sprawdzić tutaj.

Zasięg sieci na świecie możesz sprawdzić tutaj.
 


Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
foniarnia
Czas publikacji:
sobota, 11 sierpnia 2012 16:55

Polecane wpisy

Komentarze

Dodaj komentarz

  • Gość Dominikana Przewodnik napisał(a) z *.altushost.com komentarz datowany na 2014/01/14 17:51:47:

    moglbym dlugo pisac nt. sieci komorkowych na Dominikanie, ich cen i jakosci...ale... ;-)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny